Informujemy, że sklep stacjonarny jest nieczynny do odwołania.

INFOLINIA:

68 888 05 11

Mój koszyk

0

I. Postanowienia wstępne:

a) Opis usługodawcy, dane teleadresowe, dane rejestrowe.

b) Wskazanie czego dotyczy regulamin.

c) Wskazanie do kogo należą prawa autorskie do serwisu oraz zawartych w nim treści.

 

II. Opis usług/produktów

a) Wskazanie ogólne zakresu świadczonych usług/towarów, godziny pracy, kontakt oraz ewentualnych dodatkowych funkcjonalności serwisu (forum, aplikacji, czat, etc.).

 

III. Zasady zamawiania towarów/usług

a) Opisanie zasad tworzenia kont w serwisie, zasad logowania oraz administrowania kontami.

b) Opisanie reguł zamawiania poszczególnych towarów oraz usług.

c) Wskazanie zasad dostawy towarów i usług.

 

IV. Płatności

 

V. Reklamacje

a) Określenie zasad wnoszenia reklamacji (formularzy reklamacji), termin ich rozpatrzenia.

 

 

VI. Odstąpienie i wypowiedzenie umów

a) Poinformowanie o ustawowym prawie odstąpienia od umowy, wskazanie zasad i terminów wypowiedzenia umów, ewentualnie innych zasad kończenia współpracy.

 

VII. Postanowienia dotyczące wyłącznie przedsiębiorców

 

VIII. Dane osobowe

a) Określenie administratora danych osobowych.

b) Wskazanie zakresu przetwarzania oraz udostępniania danych podmiotom trzecim.

c) Wskazanie polityki bezpieczeństwa danych.

 

IX. Postanowienia końcowe

a) Zasady zmiany regulaminu i powiadomienia o zmianach.

b) Wskazanie jakie przepisy obowiązują w sprawach nieuregulowanych w regulaminie.

 

Regulamin Sklepu

 

 

I. DANE I ADRES FIRMY:

Regulamin dotyczy świadczenia usług sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego znajdującego się pod domeną www.martom-sklep.pl, zwanego dalej sklepem, prowadzonego przez:

Martom sp. z o.o.

z siedzibą w Świdnicy (66-100)

ul. Piaskowa 10

Sklep

Martom

ul. Objazdowa 35

65-001 Zielona Góra

Prawa autorskie do serwisu naszego sklepu oraz treści w nim zawartych przysługują firmie Martom

Klienci mogą uzyskać dostęp do niniejszego Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem odsyłacza zamieszczonego na stronie głównej strony internetowej www.martom-sklep.pl oraz pobrać go i sporządzić jego wydruk.

 

Przed złożeniem zamówienia Klient poświadcza, że zapoznał się z treścią regulaminu i akceptuje jego postanowienia.

 

II. GODZINY PRACY, KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00 i w tych godzinach można się z nami kontaktować.

Prosimy o kontakt na nasz adres e-mail: hurtownia@martom-sklep.pl albo przez gg: 56862549.

telefon 688880511

od poniedziałku do piątku 10:00-14:00

 

III. ZAMAWIANIE TOWARÓW, DOSTAWA

 

1. W celu zamówienia towaru w naszym sklepie należy najpierw zarejestrować się. Klient wypełnia formularz rejestracyjny, w którym prosimy o podanie podstawowych danych, w tym aktualnego adresu do wysyłki oraz adresu e-mail . Dane te są weryfikowane przez nasz system i naszych konsultantów do spraw sprzedaży.

 

2. Warunkiem rejestracji jest zapoznanie się z Regulaminem, wyrażenie zgody na treść Regulaminu, podanie danych osobowych oznaczonych jako obowiązkowe oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych zgodnie z Rozdziałem 7. O pozytywnej weryfikacji, Klient otrzymuje na wskazany adres elektroniczny mail o aktywowaniu konta wraz z hasłem i loginem, za pomocą których loguje się na naszą stronę w celu przeglądania towarów lub realizacji zamówienia.

 

3. Klient, który nie dokona żadnego zamówienia w ciągu 60 dni od momentu rejestracji, powinien liczyć się z tym, iż rejestracja zostanie anulowana. W większości przypadków, konto zawieszone lub zablokowane można aktywować ponownie poprzez kontakt e-mail na adres: hurtownia@martom-sklep.pl.

 

4. W przypadku naruszeń i nadużyć, konto Klienta może zostać usunięte z naszej bazy, bez możliwości ponownej rejestracji. Każdy Klient ma możliwość zwrócić się z wnioskiem o anulowanie konta na nasz adres e-mail: hurtownia@martom-sklep.pl albo przez gg: 56862549.

 

5. Po zalogowaniu do systemu, Klient ma wgląd do swoich danych, swoich zamówień, ma możliwość edycji tych danych.

 

6. Zamówienia można dokonać także na naszych aukcjach w serwisie allegro.pl – na zasadach obowiązujących w tym serwisie.

 

7. W celu zawarcia umowy sprzedaży za pośrednictwem sklepu należy wejść na stronę internetową www.martom-sklep.pl, dokonać wyboru towaru z oferty sklepu, jego ilości, ew. koloru oraz rozmiaru, lub też innych parametrów, podejmując kolejne czynności techniczne w oparciu o wyświetlane Klientowi komunikaty oraz informacje dostępne na stronie.

 

8.Po podaniu przez Klienta wszystkich niezbędnych danych, wyświetlona zostanie specyfikacja złożonego zamówienia. Specyfikacja złożonego zamówienia będzie zawierać informacje dotyczące:

 

a) przedmiotu zamówienia i jego głównych cech,

 

b) jednostkowej oraz łącznej ceny zamawianych towarów wraz z podatkami,

 

c) wybranej metody płatności, w tym sposobu i terminu zapłaty,

 

d) wybranego sposobu dostawy, a także kosztów dostawy (transportu i dostarczenia towaru), usług pocztowych oraz dodatkowych kosztów (jeśli występują),

 

e) czasu dostawy.

 

9. Klientowi zostaną podane także dane dotyczące sposobu porozumiewania się z Klientem oraz - o ile ma to zastosowanie - czasu trwania umowy i minimalnego czasu trwania zobowiązań Klienta wynikających z umowy sprzedaży.

 

10. W celu wysłania zamówienia konieczne jest zapoznanie się z treścią Regulaminu, dokonanie akceptacji treści Regulaminu, podanie danych osobowych oznaczonych jako obowiązkowe oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie tych danych zgodnie z pkt ……... (o ile nie dokonano wcześniejszej rejestracji sklepie) oraz naciśnięcie przycisku „Zamawiam z obowiązkiem zapłaty”.

 

11. Wysłanie przez Klienta zamówienia stanowi oświadczenie woli zawarcia z MARTOM umowy sprzedaży, zgodnie z treścią Regulaminu i zamówienia.

 

12. Po złożeniu zamówienia, Klient otrzymuje wiadomość e-mail zatytułowaną "Potwierdzenie wpłynięcia zamówienia", zawierającą ostateczne potwierdzenie wszystkich istotnych elementów zamówienia. Umowę uważa się za zawartą z momentem otrzymania przez Klienta wiadomości e-mail, o której mowa powyżej.

 

13. Umowa sprzedaży zawierana jest w języku polskim.

a. Umowa zawierana jest na czas oznaczony – do czasu dostarczenia Klientowi towaru i zapłaty pełnej ceny określonej w złożonym zamówieniu.

b. Sklep przesyła Klientowi wraz z przesyłką zwierającą towar potwierdzenie zawarcia umowy sprzedaży. Dodatkowo wysyła potwierdzenie zawarcia umowy na podany adres e-mail Klienta.

c. MARTOM zobowiązuje się do dostarczenia towarów zamówionych w sklepie bez wad.

 

16. Wszystkie podawane przez nas ceny są cenami w złotych polskich i cenami brutto, zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT (z wyróżnieniem wysokości stawki), cła oraz wszelkie inne składniki. Wiążąca jest cena oraz inne warunki umowy z daty wysłania przez Klienta zamówienia.

17.Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen towarów i odwoływania akcji promocyjnych na stronie sklepu lub też wprowadzania w nich zmian. W takim przypadku w zamówieniach złożonych przed zmianą ceny, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży obowiązują ceny towarów z daty wysłania przez Klienta zamówienia.

18. Miejscem realizacji dostaw towarów nabywanych za pośrednictwem naszego sklepu jest wyłącznie terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

19. Odbiór osobisty towarów możliwy jest tylko w Zielonej Górze pod adresem: ul. Objazdowa 35, w godz. od 10 do 14 od poniedziałku do piątku.

20. Towar wysyłamy w ciągu 72h od potwierdzenia wpłynięcia zamówienia, według kolejności zamówień. Jeśli Klient wybrał sposób płatności „przedpłata”, towar wysyłamy do 72h po zaksięgowaniu wpłaty.

21. W przypadku niedostępności towaru, Klient zostanie niezwłocznie powiadomiony mailem o opóźnieniu w wysyłce towaru (wówczas może poinformować nas o rezygnacji z realizacji umowy na adres: hurtownia@martom-sklep.pl) albo o niemożności zrealizowania zamówienia. W powyższych przypadkach zamówienie zostanie anulowane. Jeżeli Klient dokonał już wpłaty, zwrócimy uiszczoną kwotę w terminie 14 dni od anulowania zamówienia, jednakże nie później niż w terminie 30 dni od zawarcia umowy sprzedaży.

22. Do wyboru mają Państwo kilka form wysyłki:

 

Przesyłka kurierska

Przeska pobraniowa kurierem

Paczkomat

Przesylka pobraniowa paczkomaty

Paczka w Ruchu (max 10 kg)

Paczka w ruchu (max 10 kg) za pobraniem

List polecony (max 1 przedmiot) do 0,5 kg

Pocztex Kurier 48

Koszty wysyłki są przedstawiane Klientowi także podczas składania przez niego zamówienia.

 

23. Jeżeli waga towaru przekracza 1kg, towar wysyłamy kurierem poczty polskiej w niezmiennej cenie, nie informujemy dodatkowo o formie wysyłki – waga towaru podawana jest przy opisie towaru.

24. Niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia towaru przechodzi na Klienta z chwilą dostarczenia towaru Klientowi.

 

IV. PŁATNOŚCI:

 

1. Możecie Państwo wybrać następujące sposoby zapłaty za towar:

a. przedpłata przelewem na poniższy rachunek:

20 1090 1535 0000 0001 3150 2084

Prosimy o podanie w tytule wpłaty tylko swojej nazwy użytkownika (loginu) i numeru zamówienia.

b. e-przelew bankowy, realizowany za pomocą systemu PayU,

Gotówką przy odbiorze towaru: należność pobierana jest w trakcie dostawy towaru.

 

2. Do chwili uiszczenia przez Klienta całej kwoty za zamówiony towar, pozostaje on własnością MARTOM

 

V. PROCEDURA REKLAMACYJNA- ZASADY WNOSZENIA REKLAMACJI

 

1. W przypadku wady towaru mogą Państwo złożyć reklamację.

2. Wada fizyczna polega na niezgodności towaru z umową. W szczególności towar jest niezgodny z umową, jeżeli:

a. nie ma właściwości, które towar tego rodzaju powinien mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;

b. nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;

c. nie nadaje się do celu, o którym kupujący poinformował sprzedawcę przy zawarciu umowy, a sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;

d. został kupującemu wydany w stanie niezupełnym.

 

2. MARTOM odpowiada wobec Klienta za sprzedany towar, jeżeli wada zostanie stwierdzona w okresie 2 lat od momentu jego wydania – o ile Klient zawiadomi MARTOM o wadzie i złoży jedno z poniższych żądań w ciągu roku od zauważenia wady.

 

3. W celu złożenia reklamacji mogą Państwo skorzystać z formularza reklamacyjnego. Wypełniony formularz wraz z reklamowanym towarem prosimy przesłać na adres: Martom, Zielona Góra ( 65-001) ul. Objazdowa 35-Reklamacja może być także złożona za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: hurtownia@martom-sklep.pl lub pocztą na adres: Martom, Zielona Góra ( 65-001) ul. Objazdowa 35

4. Uprzejmie prosimy o wysłanie reklamowanego towaru - o ile to możliwe – w oryginalnym opakowaniu oraz dołączenie do formularza reklamacyjnego dowodu zakupu.

5. Reklamowany towar powinien być wysłany do nas wraz z wszelkimi dodatkami otrzymanymi w przesyłce (np. kable / płyty CD / opakowania i inne w zależności od rodzaju towaru, dokumenty).

6. Prosimy także o wskazanie informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia wady.

 

7. MARTOM rozpatrzy reklamację i poinformuje o sposobie jej rozpatrzenia Klienta w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna, jeżeli Klient zgłosił żądanie naprawy towaru, wymiany towaru na nowy lub obniżenia ceny towaru.

8. MARTOM wymieni wadliwy towar na wolny od wad lub usunie wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla Klienta. W przypadku żądania zwrotu pieniędzy, zwrot nastąpi niezwłocznie.

9. Klient, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest zobowiązany na koszt MARTOM dostarczyć rzecz wadliwą do siedziby sklepu: Martom, Zielona Góra ( 65-001) ul. Objazdowa 35

10. MARTOM ponosi koszty wymiany lub naprawy, w szczególności takie jak koszty demontażu i dostarczenia rzeczy, robocizny, materiałów oraz ponownego zamontowania i uruchomienia.

11. Klient samodzielnie decyduje czy korzysta z uprawnień reklamacyjnych czy z uprawnień gwarancyjnych, o ile mogą one być zastosowane w konkretnym przypadku.

 

 

VI. ODSTĄPIENIE OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ

 

1. Mają Państwo prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny w terminie 14 dni od dostarczenia towaru Państwu lub wskazanej przez Państwa osobie trzeciej innej niż przewoźnik. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

2. W przypadku niezachowania wskazanego powyżej terminu tracą Państwo prawo do odstąpienia od umowy bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo przekazać nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy za pośrednictwem poczty na adres: Martom, Zielona Góra ( 65-001) ul. Objazdowa 35 lub pocztą elektroniczną na adres: hurtownia@martom-sklep.pl, a także za pomocą formularza na stronie internetowej sklepu. Prosimy w takim przypadku wpisać Państwa nazwisko, pełny adres pocztowy oraz, o ile są dostępne, Państwa numer telefonu, numer faksu i adres e-mail.

4. MARTOM prześle Państwu wydruk potwierdzenia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy w przypadku złożenia oświadczenia pocztą elektroniczną lub za pomocą formularza na stronie internetowej sklepu.

 

 

 

5. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

6. W przypadku odstąpienia od umowy umowę uważa się za niezawartą, a jeżeli oświadczenie o odstąpieniu od umowy zostało złożone przed przyjęciem oferty, oferta przestaje wiązać.

7. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia towaru (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy Państwa oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jaki został przez Państwa użyty, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie nie wiążące się dla Państwa z żadnymi kosztami.

8. Jeżeli wybraliście Państwo sposób dostarczenia towaru inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia określony przez MARTOM, MARTOM nie jest zobowiązany do zwrotu Państwu poniesionych przez Państwa dodatkowych kosztów.

9. MARTOM może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania towaru z powrotem lub do czasu dostarczenia dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

10. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam towaru na adres Martom, Zielona Góra ( 65-001) ul. Objazdowa 35 niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpiliście Państwo od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towar przed upływem tego terminu.

11. Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru, chyba że MARTOM wyraźnie zgodził się je ponieść przesyłając państwu informację na adres e-mail.

12. W przypadku odstąpienia od umowy ponosicie Państwo odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

13. Uprzejmie prosimy o zwrot towaru - o ile to możliwe – w oryginalnym opakowaniu oraz dołączenie dowodu zakupu. Towar powinien być zwrócony wraz z wszelkimi dodatkami otrzymanymi w przesyłce (np. kable / płyty CD / opakowania i inne w zależności od rodzaju towaru, dokumenty).

14. Prosimy też o podawanie powodu odstąpienia od umowy (w formularzu), dzięki czemu będziemy mogli lepiej dopasować oferowany towar do Państwa potrzeb.

 

VII. REKLAMACJE DOTYCZĄCE ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ.

 

1. MARTOM podejmuje działania w celu zapewnienia w pełni poprawnego działania sklepu, w takim zakresie, jaki wynika z aktualnej wiedzy technicznej i zobowiązuje się usunąć w rozsądnym terminie wszelkie nieprawidłowości zgłoszone przez Klientów.

2. Klient zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić MARTOM o wszelkich nieprawidłowościach lub przerwach w funkcjonowaniu serwisu sklepu.

3. Nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem sklepu Klient może zgłaszać pisemnie na adres: Martom, Zielona Góra ( 65-001) ul. Objazdowa 35, mailowo pod adres hurtownia@martom-sklep.pl lub przy użyciu formularza kontaktowego na stronie sklepu.

5. W reklamacji Klient powinien podać swoje imię i nazwisko, adres do korespondencji, rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości związanej z funkcjonowaniem sklepu.

VII. POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE WYŁĄCZNIE PRZEDSIĘBIORCÓW

 

1. Towar wysyłamy w ciągu 10 dni od przyjęcia zamówienia, według kolejności zamówień. Jeśli Klient wybrał sposób płatności „przedpłata”, towar wysyłamy niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty.

2. Strony wyłączają odpowiedzialność MARTOM z tytułu rękojmi za wady towarów (art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego) sprzedawanych w sklepie, za wyjątkiem towarów, na które została udzielona odrębna rękojmia. Rękojmia za wady fizyczne obejmuje w takim przypadku wyłącznie uprawnienie kupującego do żądania dostarczenia rzeczy wolnych od wad zamiast rzeczy wadliwych (nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych). W takim przypadku towar należy dostarczyć do siedziby FH MARTOM w stanie niezmienionym, w oryginalnym – o ile to możliwe, niezniszczonym opakowaniu, w terminie 7 dni oddaty dostawy/odbioru, gdzie zostanie on wymieniony na wolny od wad lub w przypadku braku towaru na magazynie należność za towar zostanie zwrócona. Pozostałe uprawnienia wynikające z przepisów o rękojmi za wady fizyczne ulegają wyłączeniu, stosownie do treści art.558 §1 KC.

3. W przypadku innego niż osobisty odbioru towaru przez Klienta zobowiązany jest on do sprawdzenia towaru w obecności osoby doręczającej, celem uniknięcia nieporozumień w przypadku uszkodzeń mechanicznych i w razie ich wystąpienia zobowiązuje się do sporządzenia odpowiedniej dokumentacji która będzie jedyną podstawą do roszczeń z tego tytułu.

VIII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 

1. MARTOM jest administratorem danych osobowych Klientów będących osobami fizycznymi, przetwarzanych w związku z zakupami w sklepie internetowym.

2. Rejestracja w naszym sklepie jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych, wyłącznie w celu składania przez Państwa zamówień, zawierania umów sprzedaży, ich realizacji oraz w celu realizacji procedury reklamacyjnej, gwarancyjnej, prawa odstąpienia od umowy i dochodzenia roszczeń z tytułu zawartej umowy, a także – jeżeli wyrażą Państwo na to odrębną zgodę przy rejestracji – w celach marketingowych. W przypadku osób, które nie ukończyły 16 roku życia świadczenie usług w oparciu o zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, będzie możliwe tylko w przypadku uzyskania zgody rodzica lub opiekuna dziecka na takie przetwarzanie danych poprzez weryfikację zgody poprzez wskazanie adresu e-mail rodzica czy opiekuna celem uzyskania od nich zgody drogą kontaktu mailowego. Do czasu uzyskania zgody nie będzie możliwe zapisanie się do Naszego Newslettera.

3. Państwa dane osobowe oraz informacje o zamówieniach i płatnościach chronione są przed dostępem osób nieupoważnionych przez techniczne systemy bezpieczeństwa.

4. Transfer Państwa danych odbywa się z zastosowaniem bezpiecznego protokołu transmisji SSL (Secure Socket Layer) z zastosowaniem 256 bitowego klucza. Ta technika oferuje najwyższe bezpieczeństwo i dlatego stosowana jest również przez, przykładowo, banki do ochrony danych bankowości internetowej. Przekaz zaszyfrowanych danych poznacie Państwo przez przedstawienie zaszyfrowanych kluczy ew. symboli kluczy w dolnym pasku stanu przeglądarki.

5. Jeżeli zapomnieliście Państwo hasła albo w razie jakichkolwiek problemów dotyczących Państwa danych osobowych prosimy o kontakt na adres: dane-osobowe@martom-sklep.pl. Użytkownikowi, przysługuje prawo wniesienia skargi do organu właściwego dla ochrony danych osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), prawo sprzeciwu, prawo dostępu do jego danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu, co do profilowania.

 

IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE.

1. Regulamin obowiązuje od dnia 24.05.2018

2. Korzystanie ze sklepu internetowego jest możliwe pod warunkiem spełnienia przez system teleinformatyczny, z którego korzysta Klient następujących minimalnych wymagań technicznych:

a) Internet Explorer w wersji 7.0.5730.13 lub nowszej,

b) minimalna rozdzielczość ekranu 800x600 pikseli.

3. Informacje o towarach podane na stronach internetowych naszego sklepu, w szczególności ich opisy, parametry techniczne i użytkowe oraz ceny, nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego - stanowią zaproszenie do zawarcia umowy, w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego.

4. Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy MARTOM a Klientem, który jest konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

5. Przed skierowaniem sprawy na drogę sądową Klient będący konsumentem:

a. uprawniony jest do zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Wojewódzkich Inspektoratach Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy sprzedaży,

b. uprawniony jest do zwrócenia się do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Klientem a sklepem,

c. może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Klientem a sklepem, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów.

6. Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy MARTOM a Klientem, który nie jest konsumentem w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego Kodeksu Cywilnego, zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę podmiotu prowadzącego sklep.

7. W sprawach nieuregulowanych w regulaminie zastosowanie mają przepisy prawa polskiego, w szczególności Kodeksu Cywilnego oraz ustaw dotyczących konsumentów, w szczególności. ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827).

8. W ramach naszego sklepu internetowego stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Pliki cookies zamieszczane są w Państwa urządzeniu końcowym. Jednak w każdym czasie możecie Państwo dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

9. Zastrzegamy sobie prawo zmiany niniejszego regulaminu.

10. MARTOM sp zoo, z siedzibą w Świdnicy (66-009) przy

ul. Piaskowej 10, reprezentowana przez

Pana Tomasza KUROPATWĘ

w trosce o środowisko, niniejszym informuje Klientów, że:

przyjęcie zużytego sprzętu możliwe jest w godzinach od 8:00 do 15:00 od poniedziałku do piątku.

Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym z dnia 11 września 2015 r (dziennik ustaw poz. 1688). użytkownik sprzętu przeznaczonego do gospodarstw domowych zobowiązany jest do oddania zużytego sprzętu;

Ponadto wskazujemy, że:

Mieszkańcy Zielonej Góry mogą nieodpłatnie pozostawić zużyty sprzęt elektryczny

i elektroniczny w dwóch punktach zbierania:

ul. Zjednoczenia 110 w siedzibie ZGKiM - kontener za bramą wjazdową przy budynku C,

 

ul. Wrocławska 73 ( wjazd od Raculi ) w Dziale Zagospodarowania Odpadów ZGKiM.

Aktualny wykaz adresów punktów zbierania ZSEiE w Zielonej Górze dostępny jest na stronach internetowych Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Urzędu Miasta - Zielona Góra.

informacje o innych działających na terenie danej gminy punktach zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pochodzącego z gospodarstw domowych podawane są przez właściwe urzędy gminy według miejsca Waszego zamieszkania: na stronie internetowej danego urzędu oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty w danej gminie.

 

 

 

Regulamin NEWSLETTERA SKLEP-MARTOM

obowiązujący od dnia 25.05.2018 roku

 

I. INFORMACJE OGÓLNE

 

1. Regulamin usługi NEWSLETTERA określa zasady korzystania z usługi NEWSLETTERA dla Klientów Sklepu MARTOM sp. z o.o. z siedzibą przy

ul. Piaskowej 10 (66-008) w Świdnicy, zarejestrowanej w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000574675, której akta rejestrowe prowadzone są przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, której kapitał zakładowy 20 000,00 pln (numer NIP 9731023138, numer REGON 362437274), zwanej dalej „MARTOM”.

 

Dane teleadresowe do Sklepu MARTOM sp. z o.o. to:

ul. Objazdowa 35

65-001 Zielona Góra

Adres e-mail: sklep@martom-sklep.pl

www.martom-hurtownia.pl

Infolinia: (+ 48) 68 88 80 511

 

2. Usługa NEWSLETTERA polega na wysyłaniu przez MARTOM na podany przez Użytkownika – Klienta MARTOM adres e-mail wiadomości e-mail, zwanych dalej NEWSLETTEREM, zawierających informacje w formie wiadomości e-mail zawierające oferty Sklepu internetowego oraz stacjonarnego MARTOM i informacje o promocjach organizowanych przez MARTOM.

3. Do korzystania z usługi NEWSLETTER konieczny jest dostęp do sieci Internet oraz posiadanie adresu e-mail, natomiast nie jest konieczne spełnienie szczególnych wymagań technicznych poza posiadaniem standardowego systemu operacyjnego oraz standardowej przeglądarki internetowej.

4. W przypadku osób, które nie ukończyły 16 roku życia świadczenie usług w oparciu o zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, będzie możliwe tylko w przypadku uzyskania zgody rodzica lub opiekuna dziecka na takie przetwarzanie danych poprzez uzyskanie zgody drogą mailową. Do czasu uzyskania zgody nie będzie możliwe zapisanie się do Naszego Newslettera.

 

4. NEWSLETTER

a. Użytkownik-Klient poprzez zawarcie umowy o świadczenie usługi NEWSLETTER

z MARTOM udostępnia swój adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym w celu otrzymywania NEWSLTTERA w formie e-mail, o którym mowa w pkt 1.3.

b. Newsletter zawiera informacje o ofercie produktów oferowanych przez MARTOM, aktualnych promocjach oraz inne wiadomości dotyczące MARTOM.

c. Newsletter wysyłany jest nie rzadziej niż raz w tygodniu.

d. Każdy NEWSLETTER zawiera:

- informację o Martom sp. z o.o. jako Nadawcy,

- wypełnione pole „Temat”, określające treść NEWSLETTERA,

-informację o sposobie rezygnacji z usługi NEWSLETTER lub zmianie adresu poczty elektronicznej (adresu e-mail) Użytkownika - Klienta.

5. Usługa NEWSLETTER jest bezpłatna.

6. Z usługi NEWSLETTER może korzystać każda osoba fizyczna i prawna, w tym Użytkownicy - Klienci detaliczni i hurtowi, którzy na stronie www.martom-hurtownia.pl w części dotyczącej NEWSLETTERA pt. „NEWSLETTER, ZAREJESTRUJ SIĘ” podadzą swój adres e-mail, a następnie klikną przycisk „ZAPISZ SIĘ”. W ramach usługi na podany adres e-mail MARTOM wyśle e-mail aktywacyjny. W jego treści będzie wskazana treść Regulaminu NEWSLETTERA SKLEP-MARTOM oraz Polityki prywatności. Przesłany e-mail stanowi ofertę zawarcia umowy o korzystanie z usługi NEWSLETTER. Kliknięcie w link, znajdujący się w tym e-mailu, oznacza akceptację Regulaminu NEWSLETTERA SKLEP-MARTOM oraz Polityki prywatności i powoduje przyjęcie oferty złożonej przez MARTOM, co jest równoznaczne z zawarciem umowy o korzystanie z usługi NEWSLETTER.

7. Użytkownik – Klient jest zobligowany do podania w formularzu rejestracyjnym adresu e-mail do świadczenia usługi NEWSLETTER. Podanie w formularzu rejestracyjnym innych danych osobowych nie jest konieczne i zależy wyłącznie od Użytkownika - Klienta, a przetwarzanie ich jest uzależnione od jego zgody. Dane te służą do ustawienia profilu Użytkownika i pozwalają dostosować ofertę NEWSLETTERA do jego potrzeb. W przypadku osób, które nie ukończyły 16. roku życia świadczenie usług w oparciu o zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych i uzyskania Newslettera, będzie możliwe tylko w przypadku uzyskania zgody rodzica lub opiekuna dziecka na takie przetwarzanie danych drogą e-mailową. Do czasu uzyskania stosownej zgody nie będzie możliwe zapisanie się do Naszego Newslettera.

8. Kliknięcie linku potwierdzającego rejestrację, o którym mowa w pkt 3.1. powoduje dodanie adresu e-mail Użytkownika - Klienta do listy mailingowej w celu jego wykorzystywania do wysyłania Użytkownikowi - Klientowi NEWSLETTERÓW.

 

9. DANE OSOBOWE

a. Administratorem danych osobowych Użytkowników - Klientów, przekazanych

w związku z korzystaniem z usługi NEWSLETTER - jest MARTOM spółka

z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Świdnicy (66-008) przy ul. Piaskowej 10, 37-700 zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000574675, której akta rejestrowe prowadzone są przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy 20 000,00 pln, NIP 9731023138, REGON 362437274.

b. MARTOM przetwarza zgromadzone dane osobowe zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. MARTOM, jako administrator danych osobowych, może powierzyć innemu podmiotowi, w drodze umowy zawartej na piśmie, przetwarzanie danych osobowych.

c. Użytkownik - Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz do ich poprawiania.

d. Użytkownik - Klient ma prawo do uzyskania informacji, czy i w jakim zakresie są przetwarzane jego dane osobowe, a także informacji o celu i zakresie przetwarzania jego danych osobowych.

e. Użytkownikowi, przysługuje prawo wniesienia skargi do organu właściwego dla ochrony danych osobowych (Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), prawo sprzeciwu, prawo dostępu do jego danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu, co do profilowania.

f. Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące ochrony danych osobowych zawarte są w zakładce „Polityka Prywatności i polityka cookies” dostępnej w Sklepie Internetowym.

g. Użytkownik – Klient może w każdej chwili zrezygnować z udostępniania mu usługi NEWSLETTERA klikając na w link o nazwie „REZYGNUJĘ Z SUBSKRYPCJI”, a w przypadku osób posiadających konta użytkownika dodatkowo poprzez rezygnację z subskrypcji odznaczając pole wyboru (CHECKBOX) dot. korzystania z usługi NEWSLETTERA.

h. W ramach świadczenia usługi NEWSLETTER Użytkownik – Klient ma zakaz dostarczania i przekazywania treści o charakterze bezprawnym.

 

10. UŻYTKOWNIK – KLIENT DETALICZNY - PRAWO DO JEDNORAZOWEJ PROMOCJI NA ZAKUP TOWARÓW

a. Przy pierwszej rejestracji do NEWSLETTERA detalicznemu Użytkownikowi -Klientowi przysługuje jednorazowa promocja polegająca na obniżeniu ceny zakupionego towaru o 10 (słownie: dziesięć) % wartości brutto przy pierwszym zakupie dokonanym po rejestracji usługi NEWSLETTER.

 

11. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

a. Umowa o korzystanie z usługi NEWSLETTER zostaje zawarta na czas nieokreślony, do czasu rezygnacji z subskrypcji.

b. Użytkownik - Klient ma prawo wypowiedzieć umowę o korzystanie z usługi Newsletter. Wypowiedzenie ma skutek natychmiastowy.

c. Użytkownik – Klient korzystający z usługi NEWSLETTER wypowiada umowę

o korzystanie z tej usługi klikając na link NEWSLETTER umieszczony w stopce każdego NEWSLETTERA, klikając na w link o nazwie „REZYGNUJĘ Z SUBSKRYPCJI”, a w przypadku osób posiadających konta użytkownika dodatkowo poprzez rezygnację z subskrypcji odznaczając pole wyboru (CHECKBOX) dot. korzystania z usługi NEWSLETTERA.

d. Reklamacje dot. usługi NEWSLETTER należy składać na adres mailowy sklep@martom-sklep.pl bądź pocztą bezpośrednio na adres MARTOM podany w Regulaminie w pkt 1.2. W reklamacji należy podać dane osoby zgłaszającej reklamację, co jest niezbędne do przesłania informacji o wyniku rozpatrzenia reklamacji oraz opis na czym polegały nieprawidłowości w usłudze NEWSLETTER. MARTOM rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania.

e. MARTOM zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. O treści zmian Regulaminu Użytkownik – Klient zostanie poinformowany przez umieszczenie na stronie internetowej www.martom-hurtownia.pl NEWSLETTER wiadomości o zmianie Regulaminu, zawierającej zestawienie zmian Regulaminu i utrzymanie tej informacji na stronie www.martom-hurtownia.pl. NEWSLETTER przez okres co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych. O zmianie Regulaminu Użytkownik – Klient zostanie dodatkowo powiadomiony przez przesłanie NEWSLETTERA na adres e-mail podany podczas rejestracji wraz informacją zawierającą zestawienie zmian Regulaminu. Poinformowanie o zmianie Regulaminu nastąpi nie później niż 14 dni kalendarzowych przed wprowadzeniem zmienionego Regulaminu, z wyjątkiem zapisów dot. użytkowania z usługi przez osoby, które nie ukończył 16. roku życia.

f. Zmiany Regulaminu wchodzą w życie w terminie podanym wraz z informacją o jego zmianie, nie wcześniej jednak niż po upływie 14 dni kalendarzowych od chwili poinformowania o zmianach w Regulaminie, z tym zastrzeżeniem, że zmieniony Regulamin będzie wiązać Użytkownika, o ile w terminie 14 dni od dnia otrzymania informacji o jego zmianie nie oświadczy on o rezygnacji z usługi Newsletter w przypadku braku akceptacji nowej treści Regulaminu.

g. Regulamin dostępny jest nieodpłatnie pod adresem http://martom-hurtownia.pl/regulamin w formie, która umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści niniejszego Regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się Użytkownik - Klient.

h. Zalecamy zapoznanie się z Polityką prywatności i plików cookies, dostępną na stronie internetowej pod adresem http://martom-hurtownia.pl/regulamin.